חדר נוער צריך להיות מדליק ומעוצב ובו זמנית גם נוח ומתאים לגיל בו מתרחשים שינויים תכופים ומסעירים ושואפים לבלות זמן איכות עם אחרים, לצד זמן שקט לבד וכדומה.

לקולקציית מיטות נוער שלנו

בעוד שחדר ילדים מכיל בעיקר צעצועים ומאופיין באסתטיקה ילדותית ובצבעוניות, חדרי נוער כבר מתחילים לנוע לכיוון עיצוב בוגר ומאופק יותר ועדיין, מכילים כמה אלמנטים המתכתבים עם הגיל הצעיר של מי שמתגוררים בהם. בנוסף, הריהוט צריך להיות מותאם לאופי של בני הנוער. יש בני נוער חברותיים מאוד, שאוהבים להושיב ולארח בחדר שלהם הרבה אנשים ויש בני נוער שהתחביבים שלהם אישיים ודורשים מקום ליצירה ולאחסון חומרים או אביזרים הקשורים לכך. אתם צריכים לבחור את הרהיטים בהתאם לצורך ולכן, כדי לבחור היטב ריהוט לחדר נוער, הנה כמה דברים שלא כדאי שתפספסו.

עצבו וסדרו את החדר עם פתרונות אחסון

פתרונות אחסון חכמים הם אלמנט חשוב בחדר לכל גיל ובחדרי נוער בפרט. אמנם יש פחות בובות, צעצועים מסורבלים וכדומה, אך מצד שני הטעם האופנתי מתפתח ולכן יש יותר ביגוד, הלימודים נהיים יותר מאתגרים ולכן יש יותר מחברות וספרי לימוד שצריך למצוא להם מקום, יש צורך בפינה שקטה ללמידה ולרוב גם פינת מחשב או קונסולה למשחקי וידאו וכדומה. כדי למקסם את מקום האחסון, מומלץ לרכוש ארון גדול, מדפים, כוורת מעוצבת, ארוניות, שידה, מגירות וכל ריהוט אחר בו יכולים לאחסן המתבגרים את הציוד והחפצים שלהם וליהנות מנוחות ופרטיות.

וודאו כי אתם רוכשים מיטה איכותית

גיל ההתבגרות מאופיין בגדילה וצמיחה מהירה. אלו השנים שהגוף מתעצב ומתחזק ולכן, יש חשיבות קריטית לשינה על מזרן איכותי ונוח. בנוסף, שינה טובה נמצאה כמסייעת לריכוז בלימודים, תחושות רוגע, בריאות נפשית ובריאות פיזית – כולם חשובים תמיד, אך במיוחד בתקופה המסעירה גם ככה, של גיל ההתבגרות. אחד הפתרונות הטובים ביותר לסוגיית השינה, הוא רכישת מיטה וחצי. מיטות אלו גדולות יותר ממיטות ילדים ונוער רגילות, אך בו זמנית קטנות יותר ממיטות זוגיות. שינה על מיטה וחצי היא איכותית ונעימה ובמקביל, המיטה לא תופסת הרבה מקום בחדר ולמתבגרים נשאר די מרווח לריהוט נוסף.

הפכו את החדר לטרנדי עם ריהוט משלים

פופים, כורסה לנוער, שולחן קטן ואפילו ספסל – כל אלו הם פתרונות ישיבה נוספים למיטה, שיכולים לשדרג כל חדר נוער ולהפוך את השהות בו לחוויה בפני עצמה. בנוסף לאלו ניתן לרכוש לחדר תמונות, שטיחים ופריטים משלימים, כדי להפוך אותו לנעים עוד יותר. אל תנסו לרכוש ריהוט לחדרי נוער על-דעת עצמכם, משום שעלולים להיווצר חיכוכים על הרקע הזה ובמיוחד בתקופה כה מורכבת, בה הטעם האישי מתפתח ומתגבש. חשוב שבני הנוער יהיו חלק בלתי נפרד מההחלטות ושיבחרו את מה שהכי מוצא חן בעיניהם, בהתאם לתקציב של ההורים כמובן.