מזרן ויסקו
התעוררתם בבוקר ובקושי קמתם מהמיטה מרוב כאבי גב? שכבתם לישון ולקח לכם זמן להירדם בגלל חוסר נוחות? כל אלו הם סימנים לכך שאתם צריכים להחליף מזרן וכמה שיותר מוקדם. ההיצע הנוכחי של מזרונים הוא גדול ולא תמיד הבחירה היא פשוטה. לכן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מזרונים המתאימים לכם ולמיטה שלכם.

לקולקציית מזרנים שלנו

אל תתפשרו על הנוחות 
כיום, שוק המזרנים מציע מבחר מזרונים אורתופדיים ברמה גבוהה ולכן, אין צורך להתפשר על האיכות והנוחות. אם אתם לא מוצאים מזרן שמתאים לכם בצורה מושלמת, פשוט המשיכו לחפש – המבחר מבטיח כי בסוף תמצאו כזה. מזרונים מודרניים יכולים לשאת כמעט כל משקל גוף והם מעוצבים ומיוצרים באופן המעניק תמיכה אידיאלית לגב ולשרירים. לכן, גם מי שסובל מכאבי גב ובעיות אורתופדיות יכול למצוא מזרונים טובים שישמשו אותו לאורך זמן ובוודאי גם מי שפשוט מחפש מזרונים נעימים לשכב עליהם. זכרו כי שינה איכותית היא המפתח לחיים בריאים ומאושרים והמזרן שלכם צריך לספק לכם חוויית שינה מעולה.

סוגי מזרונים 

כדי לבחור מזרון, יש לבדוק את האלמנט החשוב ביותר בו: רמת הקושי שלו. רוב חברות המזרונים מציעות 2 דרגות קושי עיקריות: קשיח ורך. בין הדרגות הללו, קיים טווח רחב של קשיחות ורכות וחלק מהחברות אף ממספרות את המזרונים – 1 הוא דרגת הקשיחות הגבוהה ביותר וככל שהמספרים עולים, הקשיחות יורדת. את סוג הקושי של המזרן מומלץ לבחור בהתאם למצב הגב: לרוב, ההמלצה היא לבחור במזרן מעט קשיח אם אתם סובלים מכאבי גב. מעבר לכך, כל דבר הוא כבר בגדר העדפה אישית. לכן, כשקונים מזרונים, מומלץ להתנסות בהם בפועל ולשכב עליהם בחנות, לפני שרוכשים אותם. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי מזרונים מאבדים כ 5% מסך הקושי שלהם בשנה הראשונה לשימוש. לכן, יש מקרים בהם רצוי לרכוש מזרן מעט יותר קשיח מהרצוי, מתוך ציפייה כי הוא יתרכך עם הזמן.

ועוד טיפ – מדדו היטב את המיטה 

לפני שאתם קונים מזרן חדש, מדדו בצורה מדויקת את המרווח בו הוא אמור להיכנס. על אף שרוב המזרונים מגיעים בגודל סטנדרטי, יתכנו שינויים קלים ואתם עלולים לגלות שהמיטה שלכם קטנה מדי למזרן החדש.